Ардино мобилизира доброволци: общината се включва в „Да изчистим България заедно 2026“
Акцията е на 6 юни под мотото „Седмица на бъдещето“, а чували и ръкавици ще се раздават на 5 юни в сградата на общината.
Община Ардино отново се включва в националната доброволческа инициатива „Да изчистим България заедно 2026“. Акцията ще се проведе на 6 юни (събота) и е част от кампанията под мотото „Седмица на бъдещето“.
Инициативата цели да събере граждани, институции, организации и бизнес в обща кауза. Фокусът е ясен. Почистване на замърсени терени и обществени пространства, за да се подобри средата в града и населените места в общината.
Призив към жители, училища, институции и бизнес
Общинската администрация отправя публичен призив към жителите и гостите на Ардино. Поканата е насочена и към ръководствата на учебни заведения, държавни и общински структури, както и към фирми и предприятия.
Целта е повече хора да се включат организирано. Така почистването ще обхване повече точки, които редовно се замърсяват. Общината акцентира върху доброволния характер на кампанията и нуждата от личен пример.
Общината осигурява чували и ръкавици
За да улесни провеждането на акцията, Община Ардино ще предостави консумативи за всички доброволци. Това включва чували и ръкавици.
Раздаването ще се извършва на 5 юни 2026 г. (петък) от 08:00 до 16:00 часа. Консумативите ще се получават от служители на отдел „Екология и опазване на околната среда“.
Къде да се търси информация
От общината подчертават, че участието е възможност за реален принос към по-чиста и по-приветлива среда. Призивът е хората да се включат активно и да подкрепят инициативата на терен.
За допълнителна информация желаещите могат да се свържат на телефон 0884 99 88 28.
Още новини в категория Новини от Кърджали
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Кърджали