Двоен празник в Кърджали: Откриват обновения Дом на културата и закриват сезона с голям концерт
На 25 юни пред сградата ще има официално откриване след ремонта и заключителен концерт с мюзикъл, фолклор и български рок.
Домът на културата в Кърджали ще изпрати творческия сезон 2025/2026 с двоен акцент. На 25 юни от 20:00 ч. пред сградата ще се състои годишният заключителен концерт „С талант и любов към изкуството“. Преди концерта ще бъде открита и напълно обновената сграда на културната институция.
Реновирането е реализирано по проект на Община Кърджали. Стартът на строително-монтажните дейности беше даден на 24 септември 2025 г. Оттогава до днес сградата премина през обновяване, а екипите се подготвят да посрещнат публиката в нова среда.
Ремонтът върви, сцената не спира
Докато течеше реновирането, творческите състави не прекъснаха работа. През сезона в репертоара по-осезаемо навлезе мюзикълът като жанр. Публиката показа интерес към заглавия като „Червената шапчица“ и мюзикълния спектакъл „Звездно кабаре“.
Паралелно с това Домът на културата представи и концертни формати, насочени към традициите и празничния календар. Сред тях са „В ритъма на традициите“, великденски и пролетен концерт на школите, както и празничният концерт за 3 март. Организаторите посочват, че това е част от програмата за сезон 2025/2026, с която институцията продължава да бъде един от културните символи на Кърджали.
Какво ще видим на 25 юни
Заключителният концерт ще събере на една сцена различни жанрове и формации. В програмата са включени изпълнения на децата от Детската музикална школа, артисти от Музикалния театър, народен оркестър и народни певици.
Гайдарският състав ще бъде сред акцентите на вечерта. Очакват се и танцови изпълнения на Представителния танцов ансамбъл „Орфей“ и на ДЮТС „Орфейче“. Те ще поставят силен фолклорен акцент в празничната програма.
За почитателите на рок музиката ще се включи група „OLD SCHOOL BAND“. Тя ще изпълни популярни български хитове.
Кой подкрепя събитието
Годишният заключителен концерт се организира със спомоществователството на „Серта“ България и със съдействието на „Технолукс“. Информацията беше съобщена от Дома на културата.
Събитието на 25 юни обединява две важни послания. Градът получава обновена културна сграда. А сцената показва, че сезонът завършва с пълна програма и широк жанров диапазон.
Още новини в категория Новини от Кърджали
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Кърджали
Лято 2026 в Крумовград: Общината организира безплатни курсове по плуване за децата
Обществените поръчки в Джебел: Общината е разпределила 37 милиона лева за строителство и екология

