Финално споразумение: „ДПМ Крумовград“ инвестира още 300 000 евро в последната година на рудник „Ада тепе“
С това общите инвестиции на минното дружество в региона за периода 2019–2025 г. достигат впечатляващите 27.4 милиона лева
Ръководството на Община Крумовград и минното дружество „ДПМ Крумовград“ официално подписаха годишното рамково споразумение за инвестиции в общността. Това е финалният транш от страна на компанията, който възлиза на 300 000 евро и съвпада с последната година от оперативната дейност на рудник „Ада тепе“.
На официалното събитие присъстваха изпълнителният директор на дружеството Ирена Цакова, оперативният директор Веселин Желев и Калоян Славянов – мениджър „Закриване и рекултивация“. С този акт компанията затвърждава дългосрочния си ангажимент към устойчивото развитие на региона дори и след приключване на минния добив.
Равносметката: По 3 милиона лева годишно за Крумовград
През изминалите 8 години, благодарение на подписания през 2015 г. Меморандум за разбирателство, Община Крумовград разполагаше ежегодно с огромен финансов ресурс от близо 3 милиона лева, предоставян целево от инвеститора.
Тези средства бяха инвестирани в ключови сектори за местната общност:
Инфраструктура (благоустрояване на града и околните села);
Здравеопазване и образование;
Спорт, култура и социални проекти.
От общината подчертават, че всички ангажименти по меморандума са изцяло и коректно изпълнени от страна на компанията. За целия период на активен добив (от 2019 г. до 2025 г.) вложенията на „ДПМ Крумовград“ в общината възлизат на общо 27.4 милиона лева.
Партньорство с мисъл за бъдещето
„Ангажирахме се в дух на партньорство да работим за осигуряване на трайни ползи за жителите в икономическото и социално развитие, насърчаване на микро, малък и среден бизнес. Благодарение на съвместните ни усилия, градът и населените места около него са по-благоустроени и приятни места за живот днес“, сподели изпълнителният директор Ирена Цакова.
След приключването на производствения цикъл, фокусът на сътрудничеството плавно се насочва към процесите по закриване и рекултивация на минните терени, като целта е регионът да запази икономическата си стабилност и доброто качество на живот на хората.
Още новини в категория Новини от Кърджали
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Кърджали
Бум на измамите с пенсии в Кърджали: Случаите с фалшив стаж скочиха двойно само за шест месеца
Жена зад волана с 2,26 промила в Кърджали: полицията я задържа след нощна проверка
124 км/ч при ограничение 60: условна присъда за румънец след смъртоносна катастрофа край Кирково
Кьосево за час: пиян велосипедист с 2,57 промила се удари в ограда, после БМВ излезе от пътя

