Празничен водосвет за Великден събра жители и гости в Момчилград
Празничен водосвет по повод Възкресение Христово беше отслужен в храм Св. Цар Борис – Михаил I в Момчилград. Събитието събра десетки жители и гости на града.
Водосветът беше отслужен от отец Карамфил, който отправи молитви за здраве, благоденствие и мир за всички присъстващи и жителите на общината. По традиция бяха раздадени и великденски яйца, които допълниха празничната атмосфера.
Дворът на храма се изпълни с усмивки, добро настроение и традиционни поздрави „Христос воскресе“.
Сред присъстващите бяха кметът на община Момчилград Илкнур Кязим и заместник-кметът Гюлюзар Исмаил, които поздравиха християните с празника.
„Нека в тези светли дни си пожелаем повече човечност, съпричастност и единство, за да продължим заедно да градим по-добро бъдеще за нашите деца“, заяви Илкнур Кязим.
Още новини в категория Новини от Кърджали
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Кърджали
Над 300 души са били наети през май в Кърджалийско по програми за заетост и обучение
Иван Демерджиев: Злоупотреби с пари за пътища родиха „еднолентови участъци“ в Кърджали

