Себихан Мехмед изрази съболезнования за кончината на видния дипломат Феим Чаушев
Кметът на Община Крумовград Себихан Мехмед изрази дълбоки съболезнования към семейството и близките на бившия заместник-министър
На 82-годишна възраст почина дългогодишният български дипломат и държавник Феим Юсеинов Чаушев. По повод тежката загуба кметът на Община Крумовград, Себихан Мехмед, изпрати официален съболезнователен адрес, в който изразява дълбоката си скръб и съпричастност към семейството, близките и приятелите на починалия.
Един достоен път от Източните Родопи до голямата дипломация
В официалното съобщение на местната администрация се подчертава силната връзка на дипломата с родния край и приносът му към държавата:
„Роден в Крумовградска община, с. Рибино, тръгнал от високите Източни Родопи, Феим Чаушев оставя ярка следа в обществения и политическия живот на България.“
През своя професионален път той заема редица високи и отговорни длъжности в държавната администрация и дипломатическата служба на страната. В биографията му се открояват постовете:
- Заместник-министър на младежта и спорта;
- Заместник-министър на външните работи на Република България.
На тези позиции той отдава енергията си за утвърждаването на международния авторитет на страната и за развитието на трайни и ползотворни международни отношения.
Почит към паметта му
Кметът Себихан Мехмед отбелязва, че със своята отдаденост, висок професионализъм и непрестанна обществена ангажираност, Феим Чаушев е заслужил дълбокото уважение на поколения свои съграждани и сънародници.
„В този тъжен момент Община Крумовград споделя болката на неговите близки и отдава почит към паметта на един достоен човек, чието име ще остане свързано с успехите на българската дипломация и обществен живот. Поклон пред светлата му памет!“, се посочва в съболезнователния адрес.
Още новини в категория Новини от Кърджали
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Кърджали
